جمعه 30 شهريور 1397   17:50:20
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1396/4/18 يكشنبه
 • جلسه ستاد هماهنگی برنامه‏های هفته عفاف و حجاب استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
  جلسه ستاد هماهنگی برنامه‏های هفته عفاف و حجاب استان کهگیلویه و بویراحمد صبح روز یکشنبه مورخ 18/4/1396 در محل سالن جلسات استانداری با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استان، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه فتح استان و برخی از مسئولین استانی تشکیل شد.
  به گزارش روابط عمومی امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، معاون سیاسی و امنیتی استاندار در ابتدای جلسه گفت: عفاف و حجاب در نظام ما یک مسئله راهبردی و مبنایی است و همه ما باید در تقویت نمادهای اسلامی تلاش کنیم.
  محمدی با تاکید بر اینکه دستگاه‏ها باید از ظرفیت های مشترک یکدیگر برای ترویج و تقویت فرهنگ عفاف و حجاب استفاده کنند، افزود: امروزه بحث بدحجابی از جمله تهدیدها و آسیب‏های جدی و اولویت‏دار ما می‏باشد چرا که پوشش ظاهری نشانگر جامعه اسلامی و دینی است و به تبع شرایطی که در حال حاضر در دنیا و کشور وجود دارد مواردی که زیبنده جامعه اسلامی ما و استان ما نیست باید برطرف گردد.
  این مسئول ادامه داد: قطعاً همه دستگاه‏ها برنامه‏های خوبی را برای این منظور در نظر گرفته‏اند و امیدوارم دستگاه‏های عضو ضمن کمک به یکدیگر برای رسیدن به اهداف مورد نظر، برای هم‏افزایی و همسویی بین دستگاه‏های متولی، گزارش کامل از اقدامات انجام شده و جاری خود را به استانداری ارائه و برنامه‏های پیشنهادی خود را نیز به اعلام دارند.
  معاون سیاسی و امنیتی استانداری تاکید کرد: پوشش و رعایت عفاف و حجاب بین آقایان نیز مهم است و در شعارها و بنرهایی که به این مناسبت تهیه می‏شود باید کل جامعه مورد خطاب قرار گیرند و محتوای آنها به گونه‏ای انتخاب شود که اثر گذار بوده و در حد شعار نباشد.
  در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، به واقعه 21 تیر ماه 1315 اشاره کرد وگفت: حجاب و عفاف مختص یک زمان خاص نیست و باید در هر زمینه ای حجاب و عفاف را ترویج دهیم.
  فریبا رحمانپور با اشاره به حفظ حجاب هم برای زنان و هم برای مردان بیان کرد: مسئله حجاب و عفاف مختص بانوان نبوده و مقوله عفاف در جامعه همیشه مورد توجه علمای دین قرارگرفته است.
  رحمانپورضمن اشاره به روز شمار این هفته گفت: یکشنبه ۱۸/۴/۹۶ روز عفاف حجاب، آزادی، کرامت انسانی، حقوق شهروندی می‏باشد.
  روز دوشنبه ۱۹/۴/۹۶ روز عفاف و حجاب، تجلی مشارک اجتماعی است که ان شاالله دستگاه ها برنامه های مختلف و متنوع را با توجه به عناوین اجرا نمایند.
  دبیر ستاد هفته عفاف و حجاب گفت: سه شنبه ۲۰/۴/۹۶  روز تولید و اشتغال، نه به پوشاک خارجی  ست که در کارگاه‏های آموزشی نسبت به فرهنگسازی  مصرف کالای داخلی انجام شود.
  این مسئول با بیان اینکه چهارشنبه ۲۱/۴/۹۶ روز مردان غیور، زنان عفیف، خانواده متعالی نامگذاری شده است گفت: اجتماع بزرگ مردمی ” صیانت از حریم خانواده با موضوع عفاف و حجاب از محل میدان شهدای هفت تیر به سمت مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج رأس ساعت 9  صبح توسط اعضای ستاد برگزار می شود.
  این مقام مسئول گفت: پنج شنبه ۲۲/۴/۹۶ روز عفاف حجاب، نشاط اجتماعی، امنیت اخلاقی است.
  رحمانپور گفت: جمعه ۲۳/۴/۹۶ روز جامعه عفیف، زمینه ساز ظهور نامگذاری شده است که مهمترین شاخصه زن منتظر در عصر مهدویت عفاف و حجاب اسلامی ست و دراین روز حضور گسترده د میعادگاه نماز جمعه با این شعار انجام خواهد شد.
  لازم به ذکر است در این جلسه موارد پیشنهادی در قالب برنامه‌های قابل ‌اجرا در هفته‌ی عفاف و حجاب تشریح و بررسی گردید که مقرر شد از تاریخ 18 الی 22 تیرماه برنامه‌هایی همچون: برپایی نمایشگاه ویژه عفاف و حجاب، برگزاری مسابقه و همایش برای عموم مردم با عنوان « عفاف و حجاب»، با اطلاع رسانی وسیع برای اقشار مختلف، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور علما، طلاب و اساتید دانشگاه با موضوع حجاب و عفاف در مناطق حاشیه‏ای و روستاها، تهیه و پخش کلیپ‏های آموزشی و فیلم مستند در مورد حجاب و عفاف، برگزاری میزگرد های تخصصی در صدا و سیما، تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده همراه با سراسر کشور در بیست و یکم تیرماه انجام گیرد.

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما