جمعه 30 شهريور 1397   17:09:40
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1396/5/3 سه‌شنبه
 • به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شد.
  به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر مدیر کل امور بانوان و خانواده استان به همراه جمعی از دختران فعال و نخبه در عرصه‏های مختلف قرآنی، ورزشی و فرهنگی، مشاورین و کارشناسان امور بانوان دستگاه های اجرایی استان با امام جمعه محترم یاسوج دیدار کردند.
     به گزارش روابط عمومی امور بانوان و خانواده استان در این دیدار فریبا رحمانپور خلاصه ای از فعالیت های امور بانوان و خانواده را به طورمختصر بیان نمودند و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی ضمن تبریک زاد روز خجسته میلاد با سعادت دخت بزرگوار حضرت امام موسی بن جعفر علیه السلام و خواهر گرانقدر حضرت امام رضا ( ع) و حضرت معصومه (س) اظهار کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) در عبادت و زهد و تقوی سرآمد زمان خود بود و در هوش و زکاوت و پرهیزگاری و عبادت تالی تلو معصومین علیهم السلام بشمار می رود. این بانوی بزرگوار اگر عمر کوتاهش اجازه می داد بدون شک همچون زینب کبری اشاعه دهنده علوم و مناقب اهل بیت علیهم السلام در مناطقی از مرکز ایران بود.
  وی افزود: در مقام رفیعه آن حضرت همین بس که امام جواد علیه السلام فرمودند: اگر کسی عمه ام را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می شود زیارت مرقد شریف آن حضرت در قم علاوه بر فضائل بی شماری که در بردارد، به انسان اعتماد به نفس و حالت تقرب به خداوند می بخشد و بهجت روحی برای آدمی فراهم می آورد.
  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی ادامه داد: بهمین مناسبت یعنی میلاد با سعادت فاطمه معصومه(س) را روز دختر هم نامیده اند و این یعنی، دختران ما در همه احوالات خود، مخصوصاً حجاب؛ موکداً عرض می کنم خود را از چشم نامحرمان و بیگانگان فرو پوشانند. و باید این بانوی کریمه را الگو و سرمشق خود قرار دهند.
  امام جمعه یاسوج تصریح کرد: در تاریخ بشریت افتخاراتی برای حجاب وجود داشته و افرادی بودند که در دوره های مختلف حجاب خود را حفظ کرده اند.
  در پایان حجت الاسلام والمسلمین حسینی ضمن تشکر از امور بانوان و خانواده استانداری اظهار کرد: از برگزاری این جلسات بسیار خوشحالم و امیدواریم که روز به روز کارهای فرهنگی در استان پررنگ‌تر شوند.

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما