سه‌شنبه 3 ارديبهشت 1398   02:41:13
شما اینجا هستید :
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1397/9/20 سه‌شنبه
 • مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد
  آذر صفایی نیا با حضور در برنامه همگام با ورزش شبکه استانی دنا به وضعیت ورزش بانوان پرداخت و گفت: ورزش از جمله مهمترین روش‌های تکامل جسمانی،روانی و اجتماعی به شمار می‌رود و اولین نتیجه ای که از قبل فعالیت ورزشی عاید افراد می شود سلامت جسم است

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تدوین سند راهبردی ارتقا وضعیت زنان در استان خبر داد.

  آذر صفایی نیا با حضور در برنامه همگام با ورزش شبکه استانی دنا به وضعیت ورزش بانوان پرداخت و گفت: ورزش از جمله مهمترین روش‌های تکامل جسمانی،روانی و اجتماعی به شمار می‌رود و  اولین نتیجه ای که از قبل فعالیت ورزشی عاید افراد می شود  سلامت جسم است.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با روی آوردن به فعالیت‌های ورزشی خود را در مقابل  بسیاری از بیماری‌ها مقاوم می کنیم، گفت:  سلامت،آرامش روحی و همچنین حضورهای اجتماعی مثبت، افزایش سطح مقاومت اجتماعی نتیجه های عمیق تر و موثر تربیت همه با روی آوردن به ورزش دست یافتنی است.

  وی با بیان اینکه کاهش سلامت روانی افراد به معضلی بزرگ برای خانواده ها و جوامع بشری تبدیل شده،گفت: برای اثرگذاری اجتماعی ورزش نباید فراموش نکنیم که برنامه ریزی صحیح و اصولی و جهت دادن اوقات فراغت افراد برای دور ماندن از آسیب های وسیع و متنوع اجتماعی لازم و ضروری است.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد به ورزش در میان زنان اشاره کرد و یادآور شد: زنان چه به عنوان یک عضو از خانواده و اجتماع و چه به عنوان اساس و بنیان خانواده باید بیشتر مورد توجه باشند اما کسی به فکر این نقش حساس خانواده‌ها نیست، در صورتی که  مقوله ورزش بانوان با توجه به زندگی امروزه باید جدی تر از آقایان گرفته شود.

  صفایی نیا به آسیب‌های در کمین بانوان اشاره کرد و ادامه داد: امروزه کار و اشتغال فاقد فعالیت های جسمانی و مسائل، مشکلات و دغدغه‌های روزمره که عامل مهم افزایش فشارهای روحی و روانی است آسیب‌های در کمین بانوان هستند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از همین رو اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری به عنوان یک مرکز ستادی ارتقا وضعیت و جایگاه‌ زنان استان را در دستور کار دارد و مطابق با دستور استاندار با همکاری اداره کل ورزش و جوانان که در سال های اخیربه ورزش بانوان مخصوصا قهرمانی توجه داشته وضعیت زنان را ارتقا می‌دهیم.

  وی با اشاره به برگزاری جلسات با بانوان ورزشکار قهرمان و تجلیل از آنها گفت: دختران استان نائب قهرمان المپیاد استعدادهای برتر هاکی شدند و بانوان هندبالیست دوم سوپر لیگ قهرمانی کشور شدند که این افتخارات در نتیجه توجه به ورزش بانوان در استان است.

  صفایی‌نیا به حضور اولین بانوی هم‌استانی در جاکارتا اشاره کرد و گفت: زنان فوتسالیست ما توانستند قهرمان شوند که همه این موفقیت‌ها و توجه‌ها  از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که ظرفیت‌های بالقوه دختران استان با درایت مدیریت عالی و قوی در سطح استان استاندار ،اداره کل ورزش و جوانان ،استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در رده های مدیریتی ورزش و ظرفیت مربی گری بانوان استان ،این ظرفیت های بالقوه بالفعل می شوند و چنین قهرمانی هایی کسب می کنیم.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان عنوان کرد:

  ارزشهای اخلاقی و اجتماعی ما که منبعث از دین اسلام است  همواره ما را به  ورزش توصیه کرده که دولت با الهام از اسناد بالا دستی مقوله ترویج فرهنگ ورزش و ایجاد زیرساخت‌های را در دستور کار قرار داده چرا که باور دارد تخصیص اعتبارات در ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در پشتیبانی نیروی انسانی جامعه است .

  وی خاطرنشان کرد: اگر همه شرایط فراهم باشد اما فرهنگ ورزش نهادینه نشود و به این موضوع باور نداشته باشیم ،هیچ نتیجه و رشدی  نخواهیم داشت

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما