جمعه 30 شهريور 1397   17:37:09
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
جلسه کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و با حضور اعضاء تشکیل شد
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین تمامی ابعاد انقلاب اسلامی به ویژه جنبه معنوی و فرهنگی آن است.
فتاح محمدی، اظهار داشت: رویکرد برنامه‌های ایام الله دهه فجر سال جاری در این استان توجه هر چه بیشتر به امور فرهنگی به جای مسائل عمرانی و زیرساختی است.
وی افزود : باید نسل جوان بیش از پیش با نحوه شکل گیری انقلاب، نقش قشرهای مختلف مردم از جمله زنان در پیروزی آن و دستاوردهای داخلی و بین المللی نظام آشنا شده و متولیان امر نیز در دهه فجر سال جاری اقدام به آگاهی بخشی آنان کنند.
محمدی، بیان کرد: شرایط کنونی جهان اسلام و برخی کشورهای منطقه خاورمیانه رسالت آگاهی بخشی به نسل جوان توسط متولیان امر را مضاعف کرده است.
وی، با بیان اینکه تحقق چنین امر مهمی سبب مصونیت هر چه بیشتر نسل جوان در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان خواهد شد، بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی به پیروزی رسید که در دنیا خبری از معنویت، دین مداری و اخلاق نبود و با پیروزی انقلاب ایدئولوژی مبتنی بر احکام و فرامین الهی در ایران حاکم شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی، افزود: در صورت امکان دهه فجر سال جاری همایشی با عنوان نقش زنان در پیروزی و تداوم انقلاب و با سخنرانی یکی از بانوان مطرح کشوری در یاسوج برگزار شود.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش مهمی در عرصه‌های مختلف از جمله پیروزی و تداوم انقلاب داشته و دارند.
فریبا رحمانپور، اظهار داشت: کلیه مسئولان و نهادها باید بسیج شوند تا برنامه‌های در خور شانی در ایام الله دهه فجر در سطح استان برگزار شود و
انتظار می‌رود که بانوان کهگیلویه و بویراحمد همچون سال‌های گذشته به طور پرشوری در آیین‌ها و برنامه‌های دهه فجر سال جاری این استان شرکت کنند.
 رحمانپور گفت: در صورت آمادگی در مراسم 22 بهمن‌ از سخنرانی بانوان در مراسم‌های دهه فجر در سطح شهرستان‌ها و بخش‌ها نیز استفاده می‌کنیم.
این مسئول ادامه داد: هدف از اجرای برنامه‏هایی که در طول دهه مبارک فجر برگزار می شود آشنایی نسل جوان با دستاوردهای انقلاب اسلامی و فراهم آوردن زمینه حضور و مشارکت زنان در برنامه‏ریزی‏ها و برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علی‏الخصوص در حوزه بانوان و خانواده است .

وی افزود که: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های دهه فجر سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد ویژه قشر بانوان شامل حضور زنان شاغل در گلزار شهدای یاسوج برای غبار روبی، عطرافشانی و تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهیدان در روز 12 بهمن است.
رحمانپور بیان کرد: همایش سبک زندگی اسلامی و جایگاه زن در قرآن ویژه زنان شاغل، دوره آموزشی توانمندسازی مدیران زن، مسابقات و رقابت‌های ورزشی و فرهنگی، تجلیل از پرستاران زن و همایش پیاده روی خانوادگی از دیگر برنامه‌های شاخص دهه فجر سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد ویژه بانوان است.
رحمانپور ابراز داشت: بعد از برگزاری برنامه های دهه فجر با ارزیابی عملکرد ارسالی از سوی دستگاه های اجرایی از مدیران و کارشناسان امور بانوان برتر تجلیل و قدردانی خواهد شد.
این مسئول در ادامه گفت: تفاهم نامه هایی از سوی وزارت کشور با موضوع پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده تحت نظارت امور بانوان و خانواده استانداری با سه دستگاه اجرایی کهگیلویه و بویراحمد شامل اداره کل ورزش و جوانان، سازمان بهزیستی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که لازم است ادارات مذکور در این رابطه همکاری و تعامل بیشتری با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری استان داشته باشند.
رحمانپور در پایان به لزوم شناسایی زنان نخبه و معرفی آنان به جامعه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به نگاه حمایتی استاندار محترم و معاون محترم سیاسی و امنیتی به زنان و تاکید بر استفاده از توانایی ها و ظرفیتهای بانوان در رده های میانی مدیرتی در استان، ان شاالله به زودی بانک جامع اطلاعاتی زنان در رشته ها و زمینه های مختلف با همکاری مشاورین و کارشناسان امور بانوان تهیه و تدوین می گردد که تهیه بانک جامع اطلاعات بانوان نخبه در کهگیلویه و بویراحمد می‌توان در بررسی و ساماندهی هرچه بیشتر و بهتر برنامه‌ها و مشکلات زنان موثر باشد.


 
مجری سایت:شرکت سیگما