جمعه 30 شهريور 1397   17:10:03
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
سفر
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و هیئت همراه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کردند. معصومه ابتکار، در نخستین برنامه خود در این سفر ساعت 7:30 صبح دوشنبه با کارشناسان و مشاورین امور بانوان دستگاه‏های اجرایی استان، فعالین حوزه زنان و خانواده، دانشگاهیان، فرهنگیان، نمایندگان تشکل ‌های مردم نهاد حوزه زنان، تشکل های زیست محیطی و نمایندگان اچ. اس. ای، با موضوع مشارکت در حفظ و بهبود محیط زیست تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی امور بانوان و خانواده استانداری؛ رییس سازمان محیط زیست در این جلسه گفت: حفظ جنگل‌ها و منابع آب وخاک از مهمترین مولفه های حیاتی توسعه پایدار است.
ابتکار تصریح کرد: نقش جنگل‌ها در حفظ محیط زیست حیاتی است و از این رو باید از این منابع ارزشمند بویژه در حوزه زاگرس بیش از پیش صیانت کرد.
این مسئول ادامه داد: بحث روند تغییر اقلیم در تمام دنیا مطرح است و متاسفانه کشور ما هم به سمت خشکی می‏رود و کاهش آب های زیرزمینی به دلیل عدم مدیریت صحیح، اکنون کشور را دچار بحران حاد کرده است.
ابتکار گفت: اگر آب را درست مصرف نکنیم با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم بود. دولت تلاش می‏کند این الگوها و رفتارها تغییر پیدا کند.
وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای جدی دولت بحث محیط زیست است چرا که سلامت و اقتصاد ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آسیب‌های محیط زیستی در کل جامعه اثر دارد.
این مسئول بیان کرد: رشد اقتصادی در کشور لازم است و ما به دنبال رشد اقتصادی سبز هستیم.
ابتکار افزود: در دولت یازدهم توسعه همراه با محیط زیست و توجه به آن مدنظر است و مراجعی مثل شوراهای برنامه‌ریزی باید با مکان‌یابی صحیح و برنامه‌ریزی درست اجازه تخریب محیط زیست را در توسعه اقتصادی ندهند.
ابتکار افزود: موضوع محیط زیست فرابخشی و مربوط به همه دستگاه‌ها است و باید به همین دلیل پیوست‌های محیط زیستی را برای پیشگیری مشکلات آینده لحاظ کرد.
در ادامه وی با بیان اینکه رویداد مهم و سرنوشت سازی را در پیش رو داریم و آن انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت است، ادامه داد: این به معنای دخالت مردم در تعیین سرنوشت خودشان است و امیدواریم آحاد ملت از این حق رأی خود استفاده و با شور و اشتیاق بیش از پیش در انتخابات آتی شرکت کنند.
 
در ادامه این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده ضمن خیر مقدم به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و هیئت همراه، از توجه و عنایت مسئولین دولت تدبیر و امید به استان کهگیلویه و بویراحمد تشکر و قدردانی کرد.
فریبا رحمانپور گفت: زنان به دلیل نقش مهمی که در مدیریت خانه دارند، می‏توانند برنامه ریزان اصلاح محیط زیست در خانه و محله خود باشند.
رحمانپور تصریح کرد: نظر به اینکه پرورش نسل نو و تربیت فرزندان بر عهده زنان است، چنانچه فرهنگ زیست محیطی در مادران رسوخ کند و زنان ما قانونمندی اکوسیستم را بشناسند، در آن صورت بخوبی می‏توانند این میراث معنوی را به فرزندان خود منتقل کنند.
 پس مدیر کل امور بانوان و خانواده استان به ارائه گزارشی از اقدامات زیست محیطی حوزه زنان و خانواده استان پرداخت و گفت: توجه به تشکل‏های مردم نهاد زیست محیطی و توانمندسازی و آموزش آنها جزء برنامه‏هایی بوده که در دولت تدبیر و امید توجه و اهتمام ویژه‏ای به آن شده و در این رابطه این دفتر دوره‏ها و کارگاه‏های آموزشی خوبی را با شرکت مدیران و نمایندگان تشکل‏ها برگزار کرده است.
 
در پایان جلسه نمایندگانی از اقشار مختلف حاضر در جلسه به بیان مطالب و دیدگاه‏های خود پرداختند.
مجری سایت:شرکت سیگما